Ciekawostki

Wymieniasz waluty? Musisz o tym wiedzieć

Każda wymiana walut łączy się ze stratą części posiadanych pieniędzy. Trzeba po prostu zapłacić za wymianę pośrednikowi, którego wynagrodzenie określane jest mianem spreadu i wyliczane jest jako procent wartości wymienianych pieniędzy lub jak kto woli, jest to różnica pomiędzy kursem skupu i sprzedaży walut, jaką stosuje dany pośrednik.

Różnica taka może wynieść w skrajnych przypadkach nawet kilkanaście procent wartości transakcji i chociaż zazwyczaj nie dochodzi do poziomu dziesięciu procent, i tak jest to bardzo dużo pieniędzy. A gdyby tak możliwe było dokonywanie takich samych transakcji za 1/10 typowego kosztu? Może brzmieć to zbyt pięknie, by było prawdziwe, ale każdego roku szacuje się, że na takich warunkach wymienia swoje pieniądze już około 400 000 Polaków. A liczba ta nieustannie rośnie. Jak do nich dołączyć?

Zapraszamy do Internetu

W dzisiejszych czasach wszystko można zrobić szybciej, lepiej i taniej w Internecie i nie inaczej jest w przypadku wymieniania walut. Miejscem, do którego należy się udać, jest internetowy kantor wymiany walut GieldaWalut.com. Jest to miejsce, w którym istnieje możliwość skorzystania bezpośrednio z giełdy walutowej, czyli z mechanizmu wymiany walut pomiędzy osobami i instytucjami posiadającymi waluty i chcącymi wejść w posiadanie walut, które mają inne osoby i instytucje.

Taki stan rzeczy sprawia, że nie tylko znika pośrednik kupujący i sprzedający waluty, ale każdemu uczestnikowi rynku zależy, by transakcje odbywały się po kursie zbliżonym jak najbardziej do kursu średniego. Oznacza to mniejszy koszt zakupu waluty dla kupującego i mniejsze straty dla sprzedającego w porównaniu z klasycznymi ofertami.

Oferty internetowe są praktycznie bez spreadu

Kantor internetowy działa praktycznie bez zastosowania spreadu i kursy walut online oscylują niemal na poziomie średnim. To jest właśnie tajemnica tak taniego wymieniania walut. Podobnie jak sklepy internetowe w odniesieniu do sklepów klasycznych, kantory z sieci wyeliminowały praktycznie wszystkie koszty i elementy ryzyka, jakimi dotknięte były kantory klasyczne.

W ten sposób możliwe się stało zaoferowanie tak niskich stawek i to bez żadnego dodatkowego ryzyka. Nie pojawiają się tutaj żadne kompromisy, nie trzeba długo czekać na transakcję i nie ma ani żadnych gwiazdek, ani tym bardziej pułapek i kruczków prawnych. Transakcja jest najprostszą z możliwych i każdy na niej korzysta.