Portale Randkowe

O randkę naprawdę trudno jest w Iranie

Każdemu może się czasami wydawać, że randka online to wyjątkowo nieosiągalne zjawisko. Mamy konto w portalu randkowym, wstawiliśmy ciekawy opis i zdjęcie, a mimo to na profilu cisza. wysłaliśmy wiele wiadomości, nikt nie odpisuje, i zwyczajnie jest nam smutno.

Portal randkowy to w końcu nie supermarket z partnerami i partnerkami. W naszym kraju jednak naprawdę nikt nie ma prawa narzekać, bo jak nie odpisał nikt dzisiaj, to jutro z pewnością w skrzynce znajdzie się więcej wiadomości.

W Iranie randkowanie wygląda zupełnie inaczej, a za potajemną randkę można trafić do więzienia.

Republika islamska to nie przelewki

Od czasu rewolucji islamskiej Iran to wyjątkowo nieprzyjemne miejsce do życia. Panuje tam bardzo ścisłe prawo religijne, które kontakty damsko-męskie traktuje wręcz jak zbrodnię.

Dużo zależy oczywiście od tego, gdzie się mieszka, bo w dużym mieście czasami jeszcze coś uda się ukryć, ale na prowincji jest to już całkowicie zabronione.

Co do zasady, randki tam nie istnieją. W żadnej postaci. Śluby aranżują rodzice lub opiekunowie państwa młodych, jest to de facto transakcja finansowa, a młodzi poznają się w dniu ślubu. To tyle z romansu.

Bardzo wielu Irańczyków wyjeżdża z kraju, układa sobie życie za granicami, a dopiero potem wraca do kraju do rodziny i przyjaciół. Spotkania obcych sobie osób przeciwnych płci mogą skończyć się nawet wyrokiem więzienia lub kary fizycznej.

Dodaj komentarz