Wiadomości

Wymień przez portfel lub bezpośrednio przelewem

Na naszym rynku działa coraz więcej portali o charakterze kantoru internetowego. Jest to znakomita wiadomość, ponieważ wszystkie one z zasady oferują zdecydowanie lepsze warunki od klasycznych kantorów, ale wymiana walut online może oczywiście być albo trochę bardziej wygodna, albo wygodna trochę mniej.

Konkurencja sprawia, że właściciele serwisów starają się wszystkim osobom bardzo dogodzić. Na tym polu znakomicie wypada zwłaszcza Amronet.pl., w którym podobnie jak w kilku innych serwisach tego typu, możliwe jest wykonywanie wymiany metodą portfelową lub bezpośrednią.

Metoda portfelowa

Metoda portfelowa to w pewnym sensie metoda klasyczna. Odnosi się ona bowiem do traktowania internetowych kantorów wymiany walut jako klasycznych portmonetek internetowych. Różnica jest tylko taka, że zachodzi w nich wymiana walut, a nie tylko przenoszenie tych samych pieniędzy w różne miejsca.

W metodzie portfelowej trzeba najpierw wpłacić pieniądze na swój rachunek w kantorze, a potem dopiero można wydać dyspozycję. Wymienione pieniądze także znajdą się na koncie w kantorze i z niego potem, w dowolnym czasie, można dokonać dowolnej dyspozycji.

Plusem takiej metody jest możliwość wielokrotnej wymiany pieniędzy bez zatrudniania banku. Minusem jest konieczność istnienia całego systemu portfelowego, co jest obciążeniem, kiedy chce się po prostu wymienić szybko określoną sumę.

Bezpośrednie przelewy

Nie zawsze kantor internetowy tego typu to równocześnie portmonetka internetowa. Nowoczesne, szybkie transakcje, pozwalają na zaakceptowanie kursu waluty online i wykonanie transakcji w ten sposób, że pieniądze zostaną wysłane przelewem z jednego konta walutowego, a kantor wyśle potem nam pieniądze na drugie konto walutowe.

Takie operacje zazwyczaj są wolniejsze, bo systemy ELIXIR i SEPA oraz inne walutowe mają swoje opóźnienia, a do tego zawsze trzeba płacić bankom za przelewy, jeśli są to przelewy płatne. Korzyścią mechanizmu jest to, że nie trzeba się interesować za bardzo sposobem działania serwisu internetowego i można po prostu wskazać konta docelowe i źródłowe.

Jest to absolutnie najprostszy z możliwych sposób wymiany walut i co ważne, korzystanie z niego nie wyklucza posiadania także metody portfelowej. Dzisiaj wygoda i bezpieczeństwo klienta to dwa wielkie priorytety kantorów działających w sieci i oba są realizowane w sposób naprawdę imponujący.