Wiadomości

Handel pieniądzem

Handlowanie pieniędzmi może się na początku wydawać trochę dziwnym konceptem, ponieważ to właśnie pieniądz został wymyślony po to, by za jego pomocą przenosić wartość. Wymiana barterowa, czyli wymiana jajek na chleb, jest niewygodna, a jeśli wziąć pod uwagę, że w zaawansowanym technologicznie i organizacyjnie świecie, jajka musielibyśmy wymieniać na buty, samochody i pastę do zębów, jest to pomysł w oczywisty sposób niedorzeczny.

Dlatego właśnie mamy pieniądze, ale nie da się nie zauważyć, że mamy bardzo różne pieniądze, czy mówiąc językiem finansowym – waluty. Dana waluta jest prawnym środkiem płatniczym tylko na określonym terenie i jeśli się w tamto miejsce wybieramy lub jeśli chcemy z kimś stamtąd zrobić biznes, musimy zaopatrzyć się w jego walutę. Z tego powodu konieczny jest handel walutami.

Handel mały i duży

Za większość obrotów walutami odpowiadają oczywiście państwa i wielkie korporacje, które nawzajem handlują długiem, wymieniają się różnymi towarami czy wykonują dla siebie usługi, na przykład transportują przez swoje terytorium surowce. Taki rodzaj handlu walutami dla zwykłego Kowalskiego nie jest specjalnie istotny, a już na pewno nie w perspektywie codziennych spraw.

Dla naszego szaraka ważniejszy jest handel walutami w wydaniu mikro, czyli w sytuacjach, kiedy zarobił za granic i potrzebuje polskiej waluty lub jedzie na wakacje i chce mieć możliwość kupowania drinków na plaży. W takiej sytuacji rozwiązaniem dla niego jest internetowy kantor wymiany walut PlusKantor.pl, gdzie prowadzona jest wymiana walut online.

Jedziemy na jednym wózku

W rzeczywistości handel walutami w skali makro i w skali mikro nie rożni się aż tak bardzo. W obu przypadkach ktoś ma jedną walutę i ktoś potrzebuje drugiej waluty. Dlatego powstały giełdy walutowe, na których można się pieniędzmi wymieniać. Kantor online pozwala maluczkim na dostęp do tego typu giełd walutowych. Nie znajdzie się na nich drugiej osoby, która chce wymienić dokładnie taką samą ilość pieniądza.

Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć kogoś, kto zgodzi się na taką sama stawkę wymiany waluty online. Większa ilość takich osób pozwala wrzucić jedną walutę do jednego worka, drugą walutę do drugiego worka, a potem porozdzielać pieniądze z obu worków tak, by każdy dostał taką walutę, jakiej potrzebował i by odbyło się to po uzgodnionym kursie.