Ciekawostki

Jaki kantor – internetowy czy stacjonarny?

To naturalne, że wyjeżdżamy za granicę, decydujemy się na zakupy w serwisach zagranicznych czy spłacamy kredyt hipoteczny w obcej walucie. Jeżeli korzystamy z tego rodzaju usług, mamy na co dzień do czynienia z wieloma walutami zagranicznymi, nie tylko ze złotówką, która obowiązuje w naszym kraju. Jeżeli natomiast potrzebujemy obcej waluty, musimy ją wymienić w kantorze. Jeszcze kilka lat temu istniały tylko kantory stacjonarne, dziś możemy skorzystać z usług kantoru internetowego. Przyjrzyjmy się, który z nich jest lepszą alternatywą.

Nie musimy wymieniać zalet korzystania z Internetu. Tutaj zawsze jest taniej, szybciej i bezpieczniej. Tutaj nie jesteśmy narażeni na posiadanie dużej gotówki przy sobie, stanie w korkach, gdy chcemy jechać do ulubionego sklepu czy też konieczność chodzenia po mieście w niepogodę. Zakupy internetowe to wygoda siedzenia w domu, oszczędność czasu jaki musielibyśmy spędzić w podróży oraz oszczędność pieniędzy, albowiem zakupy w sieci są tańsze.

Kantor online to miejsce, gdzie wymiana walut online odbędzie się szybko, bezpiecznie i tanio. Nie poniesiemy kosztów związanych z podróżą do kantoru. Nie zapłacimy wysokiej prowizji od transakcji, a co najważniejsze kurs walut online będzie korzystniejszy, niż w niejednym banku czy kantorze stacjonarnym. Jeżeli zatem robimy zakupy w sklepach online, tak samo korzystnie możemy wymienić walutę w kantorze internetowym Amronet.

Jak już wspomnieliśmy, kantor internetowy oferuje korzystniejsze kursy walut. Dzieje się tak dlatego, ponieważ funkcjonowanie kantoru w sieci jest tańsze niżeli tradycyjnego kantoru stacjonarnego, a ponieważ każda transakcja wykonywana jest online, wystarczy jedynie jedno nasze kliknięcie, aby uzyskać pożądaną kwotę pieniędzy w obcej walucie.

Jak już wspomnieliśmy, internetowy kantor wymiany walut jest miejscem bezpiecznym i pewnym, klienci mogą liczyć na zabezpieczenia porównywalne z zabezpieczeniami banków i innych instytucji finansowych. E-kantory od początku ich powstania oferują tylko bezpieczne i pewne usługi, mają na to potwierdzenie certyfikatów i odznaczeń od zadowolonych konsumentów.

Kantor stacjonarny nadal jest popularniejszą opcją do wymiany walut, tutaj czujemy się bezpieczniej, mamy gotówkę w ręce i dostajemy do ręki pokwitowanie wykonanej transakcji. Jeżeli zależy nam na posiadaniu obcej waluty bezpośrednio w portfelu, możemy skorzystać z usług kantoru stacjonarnego, musimy jednak liczyć się z wyższymi prowizjami, wyższym spreadem oraz odmiennymi kursami walut.