Ciekawostki

Jak nie kupować przez Internet w zagranicznych sklepach?

Świat to globalna wioska i z każdym rokiem staje się coraz mniejszy. Powoduje to określone problemy, ale stwarza także ogromną ilość najróżniejszych szans. Jedną z takich szans jest możliwość kupowania przez Internet rzeczy praktycznie z całego świata, dzięki czemu nie trzeba się przejmować tym, czy pożądane przez nas rzeczy są akurat dostępne w okolicy.

Można coś zamówić z Chin i z Ameryki, a dzięki temu, że świat jest realnie mniejszy i kurierzy działają w sposób globalny, przy odrobinie szczęścia nasza przesyłka trafi do nas nawet za darmo. Mimo wszystko, cały czas jeszcze w zglobalizowanym świcie istnieje wiele pułapek, które trzeba skutecznie omijać.

Uważaj na płatności kartami

Jedną z takich pułapek są płatności kartami kredytowymi. Karty kredytowe same w sobie oczywiście nie są złe, ponieważ pozwalają bardzo łatwo płacić za różne rzeczy w Internecie, w szczególności za usługi, ale kupowanie za ich pomocą może być naprawdę nieprzyjemnym doznaniem. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością wymiany walut, która odbywa się na bardzo złych dla nas warunkach.

Jest to bezpośrednim efektem faktu, iż oferowana nam jest wygoda transakcji, a kiedy coś jest wygodne, rzadko pytamy o szczegóły. Banki przeliczają nam waluty na zasadach, które same sobie ustalają i liczą, że nie sprawdzimy, jakie to są zasady. Bankowe kursy waluty online przy takich transakcjach bywają naprawdę bolesne dla kupujących.

Portmonetki też są groźne

Popularne portmonetki internetowe, w których można przechowywać pieniądze do późniejszych szybkich transakcji internetowych, niestety grzeszą  dokładnie tym samym. Pozwalają posiadaczom złotówek płacić w dowolnej innej walucie, ale tak samo dokonują zaboru sporej sumy z tytułu spreadu.

Co zatem zrobić? Rozwiązaniem będzie GieldaWalut.com, która zwłaszcza w połączeniu z kontami walutowymi w bankach oraz portmonetkami obsługującymi więcej walut pozwala skutecznie unikać konieczności płacenia spreadów. Internetowy kantor wymiany walut to minimalne koszty wymiany pieniędzy, dzięki czemu można powiedzieć, że płacimy dokładnie taką samą sumę za nasze zakupy, jaką widzimy na metce.

Co więcej, kantor internetowy, jeśli tylko jest sprytnie wykorzystywany,  pozwala nam zachować wszystkie korzyści płynące z wygodnych sposobów płatności bez konieczności płacenia większych sum za wydanie pieniędzy. Sam kantor może być nawet źródłem dodatkowego dochodu, ponieważ mądre wymienianie pieniędzy odpowiednim czasie będzie oznaczało zysk na kursach.