Wykryto działanie AdBlocka!

Prawdopodobnie masz właczonego Adblocka. Korzystanie z bloga jest całkowicie darmowe. Jeśli jednak chcesz docenić prace autora, wyłacz blokowanie reklam dla tej witryny, aby jeszcze bardziej zmotywowac autora do dalszej pracy oraz częstszej publikacji artykułów.

Dziękuje :)

Treść główna bloga

Artykuły

Typy Systemów Zarządzania Treścią oraz przydatne linki


Systemy zarządzania treściąW dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo wielu darmowych oraz płatnych Systemów Zarządzania Treścią(CMS). Mając tak duży wybór musimy zdecydować do czego dokładnie będzie nam potrzebny CMS oraz jakie funkcjonalności powinien mieć. Spośród tych potężnych skryptów napisanych w PHP czy też ASP.NET możemy wyróżnić Joomla’e, WordPress’a czy też IP.Board. W tym wpisie zajmę się wypisaniem najczęściej używanych CMS’ów oraz podaniem kilku przydatnych linków do danego CMS’a.

Fora internetowe:

1. IP.Board
phpBB
MyBB
FluxBB

Sklepy:

Magneto
PrestaShop
OpenCart

Wiki:

MediaWiki
DokuWiki

Blogi:

WordPress
Geeklog

Portale:

Joomla
Drupal

Podsumowanie

Powyżej wypisane Systemy Zarządzania Treścią możemy z powodzeniem wykorzystać na własnych bloga, forach, portalach czy też sklepach internetowych. Dzięki ich popularności możemy liczyć na duże wsparcie na forach poszczególnych projektów. Do tych CMS’ów zostało stworzone mnóstwo pluginów, dzięki czemu możemy perfekcyjnie dopasować naszą stronę do naszych potrzeb. Większość skryptów tu przedstawionych jest darmowa, a co za tym idzie nie będziemy musieli ponosić jakichkolwiek nakładów pieniężnych na zakup oprogramowania.

Pozdrawiam,
Dominik

 • Bardzo fajne zestawienie. Mam jednak wątpliwość, czy przykładowa strona Geeklog to na pewno ten CMS? Wappalyzer podaje mi, że to WordPress… Geeklog bazuje na WP, czy może wtyczka się myli?

  • Tam masz racje. Niestety podałem zły przykład tego CMS.

 • Trafiłem na post przez przypadek, a że jestem fanem wordpressa. To muszę skomentować, że nie szufladkowałbym tego narzędzia jak tylko takiego do prowadzenia bloga, przecież wp może być sklepem (barzo dużo już powstało), katalogiem stron, stroną firmową.
  Pozdrawiam

  • Ja jednak przedstawiłem pierwotne założenia tego CMS, a co z nim wykombinujemy to już od nas zależy 🙂

 • Według mnie WordPress rządzi. Ciekawym CMS-em, prostym w obsłudze jest SimpleCMS.

 • Również polecam WordPressa. coraz bardziej stawia czoła temu drugiemu, czyli Joomla.

 • Bardzo ciekawy i przydatny post – przejrzysty zbiór najpopularniejszych systemów zaządzania treścią.
  Brawa dla autora.

  Budujesz stronę wizytówkę, blog, stronę firmową – skorzystaj z WordPressa, najprostszy z CMS. Nie wykluczam, że może być zastoswany na ogromnym portalu.

  Joomla bardzo rozbudowany i bogaty w ciekawe moduły i dodatki CMS, stosowany jest w bardziej rozbudowanych serwisach typu sklep internetowy.

  Natomiast Drupal jest CMSem, który stosowany jest do budowy nietypowych i skomplikowanych serwisów, oczywiście z łatwością możemy wykorzystać go do budowy prostej strony, podobnie jak WordPress. Każdy z tych CMS ma swoje wady i zalety.

  Pozdrawiam

  Tworzenie stron internetowych