Wykryto działanie AdBlocka!

Prawdopodobnie masz właczonego Adblocka. Korzystanie z bloga jest całkowicie darmowe. Jeśli jednak chcesz docenić prace autora, wyłacz blokowanie reklam dla tej witryny, aby jeszcze bardziej zmotywowac autora do dalszej pracy oraz częstszej publikacji artykułów.

Dziękuje :)

Treść główna bloga

Artykuły

12 przydatnych stron dla webmasterów


12 stron dla webmasterów
Każdy webmaster/webdeveloper ma swoją listę przydatnych stron internetowych zawierających, na przykład: przydatne wyrażenia regularne, tworzenie gradientów, spis nowych znaczników HTML5 czy też nowe możliwości CSS3. Ja postanowiłem zebrać i krótko opisać te strony w jednym miejscu. Dzięki nim nasza praca/hobby stają się przyjemniejsze i co za tym idzie łatwiejsze.

http://regexp.pl/ – Dzięki tej stronie z łatwością przetestujemy stworzone na potrzeby naszych aplikacji wyrażenia regularne.

http://www.statmyweb.com/ – Witryna ta zbiera dane o naszej stronie. Znajdziemy tam takie informacje jak aktualny pagerank, przybliżoną wartość strony czy też średni czas ładowania się witryny.

http://browsershots.org/ – Strona umożliwia „strzelanie” screenshotów naszej stronie z perspektywy różnych przeglądarek, dzięki czemu wiemy co musimy jeszcze musimy poprawić aby wyświetlały się poprawnie.

http://www.colorzilla.com/gradient-editor/ – Bardzo przydatne narzędzie umożliwiające tworzenie własnych gradientów.

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl – Narzędzia dla webmasterów to produkt google, pokazujący mn.i takie informacje jak błędy podczas indeksowania strony. Przesyłając mapę strony w formacie XML możemy liczyć na szybszą indeksację naszej strony.

http://www.google.com/analytics/ – Kolejne narzędzie przeznaczone dla webmasterów firmy Google. Dzięki niej możemy śledzić ruch na stronie www. Ponad to znajdują się tam takie informacje jak rozdzielczość ekranów czy używane systemu operacyjne.

www.google.com/adsense/login/pl/ – Jeśli jesteśmy pełnoletni możemy skorzystać kolejnej usługi Google. Dzięki niemu możemy zarabiać na naszej stronie poprzez umieszczenie reklam na niej.

http://twitter.github.com/bootstrap/getting-started.html – Twitter Bootstrap jest zestawem narzędzi, dzięki któremu zbudujemy przejrzystą i nowoczesną stronę internetową. Ponad to dzięki niej witryny będą się wyświetlać na różnych urządzeniach ( tablety, telefony, itp)

http://bootsnipp.com/resources – Ta strona zawiera przydatne narzędzia do zastosowania na stronach opartych o Twitter Bootstrap. Zawiera naprawdę ciekawe rozwiązania.

http://www.fontsquirrel.com/fontface/generator – Narzędzie, dzięki któremu wygenerujemy własny font na stronę www.

http://www.google.com/webfonts – Biblioteka Fontów od Google. Łatwiejsza w użytku od www.fontsquirrel.com/fontface/generator.

http://css3.pl/ – Witryna zawiera artykuły na temat CSS3, np. jak uzyskać animowane buttony.

 • Przydatne, przy okazji lepiej jakby linki były klikalne, a te listę mógłbyś trochę czytelniej ostylować. Pewnie się czepiam ale…

  • Da się zrobić. Internauta musi być zadowolony z wpisu 🙂

 • gearvamoi

  À propos tego: http://twitter.github.com/bootstrap/getting-started.html

  Masz pomysł jak zrobić takie menu jak tutaj po lewej? Chodzi o ten efekt, że wraz z przewijaniem strony podświetla się inna pozycja w menu.

  PS Znasz może jakieś dobre forum? A może u Ciebie można gdzieś zadawać takie pytania jak moje?

  • Mam pomysł 🙂 Można wejść w kod źródłowy strony i wyizolować fragment odpowiedzialny za przewijanie i podświetlanie menu. A potem już tylko dopasować do własnych potrzeb.
   Jeśli chcesz mogę napisać tutorial na ten temat.

   Co do forum to mogę polecić forumweb.pl oraz forum.webhelp.pl.
   Ja niestety nie mam takiego forum ale z chęcią odpowiem na dalsze pytania w komentarzach 🙂

   Pozdrawiam,
   Dominik

   • gearvamoi

    OK, dzięki 😉
    Później się jeszcze pobawię ale myślałem, że masz jakiś gotowy tutorial 😉
    Myślę, że warto taki napisać, efekt chyba ciekawy i dobry do różnych portfolio itp 😉

    „Ja niestety nie mam takiego forum ale z chęcią odpowiem na dalsze pytania w komentarzach :)”

    W takim razie przydałoby się dodać powiadomienie o nowych komentarzach 🙂

    • gearvamoi

     Aaa, i jeszcze jedno: proponuję „Wyślij” dać pod dodawaniem, obecnie łatwo jest to przeoczyć 😉

     • Dzięki za uwagi. Poprawiłem „Wyślij” i dodałem subskrybowanie o nowych wpisach.
      Co do artykuły w najbliższym czasie postaram się coś naskrobać 🙂