Wykryto działanie AdBlocka!

Prawdopodobnie masz właczonego Adblocka. Korzystanie z bloga jest całkowicie darmowe. Jeśli jednak chcesz docenić prace autora, wyłacz blokowanie reklam dla tej witryny, aby jeszcze bardziej zmotywowac autora do dalszej pracy oraz częstszej publikacji artykułów.

Dziękuje :)

Treść główna bloga

Artykuły

10 przydatnych stron dla webmasterów – część II


10 stron dla webmasterówArtykuł ten jest nijako kontynuacją wpisu, który pojawił się na moim blogu 1 Lutego 2013. Przedstawiłem w nim 12 stron, które przyspieszają tworzenie stron internetowych lub mają wpływ na ich rozwój, np. analityka internetowa lub narzędzia dla webmasterów od Google. W tym artykule zaprezentuje 10 stron, które ułatwią programowanie w PHP oraz Javascript.

1. https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/JavaScript – dokumentacja JavaScript stworzona przez Mozilla Developer Network. Na portalu można również znaleźć wiedze z zakresu HTML 5 oraz CSS 3.

2. http://php.net/ – można powiedzieć, że jest to biblia programistów PHP. Znajdziesz tam wszystkie funkcje oraz możliwości języka PHP. Ponadto przy każdej funkcji znajdują się liczne przykłady jej użycia.

3. https://developers.google.com/speed/libraries/ – każdy z nas z pewnością korzystał, np. z biblioteki jQuery. Na tej stronie znajdziesz aktualne wersje takich bibliotek jak: jQuery, AngularJS, MooTools czy też SWFObject.

4. http://www.jsdelivr.com/ – mimo, że jQuery to bardzo łatwe w użyciu narzędzie, czasami nie warto go dołączać dla kilku linijek kodu w tejże bibliotece. Z pomocą przychodzi nam strona http://microjs.com/, gdzie można znaleźć lekkie biblioteki, które zastąpią nam jQuery.

5. http://www.jsdelivr.com/ – kolejna strona ze skryptami działającymi po stronie użytkownika. Znajdziesz na niej skrypty zarówno napisane w czystym JS jak i pluginy w jQuery. W chwili publikacji artykułu, strona zawiera 1179 hostowanych skryptów.

6. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ – kolejne narzędzie od Google, które sprawdza szybkość wczytywania strony. Czas ładowania witryny warto mieć na uwadze podczas tworzenia strony , gdyż ma wpływ między innymi na SEO.

7. https://www.owasp.org/index.php/Main_Page – o tym, że bezpieczeństwo w sieci jest czymś bardzo istotnym nie trzeba nikogo przekonywać. Podana strona to kompletne kompendium wiedzy na ten temat. Porusza temat mn.i ataków typu XSS, Session hijacking czy też SQL Injection.

8. https://css-tricks.com/snippets/ – jedna z podstron bardzo popularnego bloga o technologiach internetowych(głównie CSS i HTML). Na tej podstronie znajdziesz liczne skrypty, w takich językach programowania jak PHP lub JavaScript.

9. http://devdocs.io/ – można powiedzieć, wszystko o wszystkim. Znajdziesz tu multum informacji mn.i o HTML, CSS, JavaScript ale także o frameworkach typu Laravel czy Angular.js.

10. http://www.bestwebframeworks.com/compare-web-frameworks/php/ – nie wiesz na jaki framwework PHP się zdecydować? Ta strona porównuje 50 różnego typu frameworków na podstawie wsparcia PHP 4/5, licencji oraz poszczególnych modułów.